مزایای انجام لیپوماتیک

برخی از افرادی که این عمل را انجام داده اند معتقدند که کاهش سایز با این عمل تا مدت ها ادامه خواهد داشت و همچنین سلولیت را از بین می برد. لیپوماتیک چربی را از نظر فیزیکی از بین می برد. این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن دفع می شوند. در نتیجه عوارض آن بسیار ضعیف و نامحسوس است. بهتر است برای انجام این عمل زیبایی با بهترین دکتر لیپوماتیک در ایران مشورت کنید تا حداکثر فواید را داشته باشید.اگر بخواهیم فواید لیپوماتیک را نام ببریم عبارتند از:

انقباض پوست بهتر و بیشتر می شود و نتیجه آن جمع شدن بهتر پوست و جلوگیری از افتادگی پوست است.

درمان نواحی فیبروتیک مانند دور کمر، سینه مردان و افرادی که قبلا لیپوساکشن انجام داده اند بهتر و راحت تر از روش های دیگر است.

حذف چربی زنده و استفاده مجدد از چربی برای شکل دادن و متورم کردن سایر اندام های بدن

بدون نیاز به دستگاه های دیگر مانند کمپرسور هوا، پمپ تزریق و مکش

عملکرد ساده و مفید

تخلیه یکنواخت چربی از ناحیه تحت درمان

دوره نقاهت بسیار کوتاه

نیازی به بیهوشی نیست

استفاده همزمان از فن آوری ارتعاش و مکش

امکان تنظیم دمای محلول تامونست با دمای بدن بیمار وجود دارد

تزریق یکنواخت با مزیت نفوذ

کاملا ایمن و ساده

خطر پارگی، احشاء یا آمبولی وجود ندارد.

تورم و کبودی خفیف

بدن به ویزیت های بعدی و ماساژهای دردناک نیاز دارد

بدون سوختگی پوست

درد کمتر حین و بعد از جراحی

زمان اجرا کوتاهتر است

مقدار کمتری از بیهوشی مورد نیاز است

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

چاقی شکمی انواع مختلفی دارد که متاسفانه عموم مردم به اشتباه تمام این اشکال چاقی را در یک چشم می بینند. در حالی که شکم شما فقط می تواند چاق باشد یا فقط از نظر احشایی چاق باشد یا حتی ترکیبی از این دو باشد که البته در هر سه مورد یکسان به نظر می رسد. اما حقیقت این است که در چاقی موضعی شکم، چربی بین لایه عضلانی و پوست جمع شده است و معمولاً ظاهری شل و نسبتاً افتاده به شکم می دهد.در چاقی مرکزی، چربی در اطراف روده ها و اندام های شکمی جمع می شود و معمولاً ظاهری سفت و بازار به شکم می بخشد. در نوع ترکیبی، چربی در هر دو ناحیه بین احشاء و روی ماهیچه ها تا پوست تجمع می یابد و همزمان شکمی بزرگ و افتاده ایجاد می کند.

اگر چاقی شکمی شما نوع 1 است و شکم شما افتاده است، احتمال اینکه با رژیم غذایی و ورزش به نتیجه مطلوب برسید کمتر است. در حالی که لیپوماتیک شکم یک انتخاب کاملا ایده آل در این مورد است. در چاقی شکمی نوع 2، که در آن چربی در اطراف احشاء تجمع می یابد، ورزش و رژیم غذایی بهترین نتیجه را دارد. مگر اینکه حجم چربی آنقدر زیاد باشد که برای درمان لازم باشد زیر تیغ جراحی چاقی رفت. راه حل های مختلفی برای چاقی شکمی نوع 3 وجود دارد.در بسیاری از افراد می توان با کاهش درصد اضافه وزن به کمک رژیم غذایی و ورزش با لیپوماتیک به نتیجه مطلوب رسید.در ادامه شما را با چگونگی این عمل آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

برای شروع فرآیند لیپوماتیک، سوراخی به ابعاد 5-2 میلی متر در بدن ایجاد می شود و کانول دستگاه از طریق سوراخ های ایجاد شده به بافت چربی نفوذ می کند و با استفاده از میدان امواج اولتراسوند، بافت چربی محل مورد نظر از بین می رود. همزمان محلول استاندارد برای بی حسی موضعی و از بین بردن احتمال خونریزی به بافت چربی فرستاده می شود.مخلوط این مایع بی حس کننده و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج می شود. لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعالی است که در صورت تماس با بافت غیر چربی دستگاه را خاموش می کند، بنابراین خطر پارگی یا سوراخ شدن احشاء وجود ندارد و خطر سوختگی پوست، نکروز پوست یا سوختگی ورودی کانولا به دلیل کمبود آن وجود ندارد. گرما در بافت چربی نیست.

آیا با ابدومینوپلاستی احتمال لاغری وجود دارد؟

به گزارش جراحان پلاستیک اکثر بیماران دارای اضافه وزن، پس ازانجام عمل ابدومینوپلاستی به صورت طولانی مدت وزن از دست می دهند. حتی ممکن است این کاهش وزن قابل توجه و ماندگار باشد (خصوصا افرادی که قبل از عمل دارای اضافه وزن یا چاقی بوده اند). این کاهش وزن ممکن است مربوط به افزایش احساس سیری بعد از خوردن غذا باشد. به گفته جراحان، این افزایش سیری که در بیماران دیده می شود، مربوط به تغییراتی در سیستم عصبی و غدد درون ریز است. از بین بردن سلول چربی از شکم ممکن است منجر به کاهش سطح هورمون های موثر در اشتها شود که توسط بافت های چربی ترشح میشود. با این حال، برای تایید این فرضیه، مطالعات بیشتری لازم است. بیمارانی که وزن زیادی را از دست دادند، اغلب دارای پوست شکم اضافی هستند. بسته به میزان پوست اضافی شما، مقدار وزنی که بعد از برداشتن پوست شکم از دست می دهید، متفاوت خواهد بود. بیمارانی که به علت پیری یا حاملگی، ابدومینوپلاستی را برای ترمیم بدن خود انتخاب میکنند وزن کمتری از دست می دهند.

جراحی ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی برای از بین بردن چربی و پوست اضافی شکم است. جراحی های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، اما ابدومینوپلاستی در دسترس طیف وسیعی از بیماران است که به دنبال کاهش اندازه و بهبود ظاهر شکم خود هستند. هنگامی که قصد انجام یک عمل جراحی را دارید باید اگاه باشید که میخواهید بدن خود را در سطح قابل توجهی از استرس قرار دهید و مطمئنا بخش اعظمی از این آسیب ناشی از خود برش جراحی است.

رژیم غذایی قبل از جراحی ابدومینوپلاستی:

رژیم غذایی یک عامل عظیم در روند بهبودی است و تاثیر مستقیمی بر میزان بهبودی شما دارد و حتی میتواند جای زخم را به حداقل برساند. با پیروی از یک رژیم غذایی بسیار خاص، قبل و بعد از عمل، بیماران میتوانند تورم و التهاب را کاهش دهند و از بهبود مطلوب برش اطمینان حاصل نمایند. از طرف دیگر ، عادت های بد غذایی میتواند التهاب را بدتر کند، ساخت کلاژن را کاهش دهد که برای تشکیل و بازسازی پوست لازم است، فعالیت ایمنی بدن شما را کند کرده و استحکام بافت های کنار هم را کاهش دهد.